PARAFÍNOVÉ ZÁBALY

Parafínová lázeň a zábaly představují proceduru, která kombinuje zdravotní i estetické účinky. Aplikují se  především na oblast páteře, kloubů a svalů, zábaly napomáhají nejen k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, ale mají blahodárný účinek na celé tělo, cítíte se uvolněně, účinek je rychlý a dostavuje se vysoký a okamžitý kosmetický efekt – pokožka je sametově hebká.
 
Parafín o teplotě 55 stupňů Celsia se aplikuje na postižené místo v několika vrstvách (záda, klouby, obličej atd.) nebo se ruce, chodidla, lokte několikrát ponoří do vaničky se zahřátým parafínem. Parafínové zábaly působí jako minisauna, využívá se pozvolného předávání suchého tepla z parafínu k hloubkovému prohřátí, dochází ke zlepšení prokrvení ošetřeného místa a tím k stimulaci tkání, uvolnění svalových spasmů, je urychlen metabolismus a zvyšuje se odolnost organismu.
 
Mezi velice oblíbené patří parafínové zábaly rukou a chodidel, pravidelnými zábaly se docílí zpevnění nehtů, krásné jemné pokožky, jejímu viditelnému omlazení, dojde k uvolnění drobných kloubů, ztuhlého zápěstí, které jsou následkem jednostranné námahy, např. při práci s počítačem. Parafínový zábal je rovněž vhodný pro kombinovanou péči proti celulitidě (po ukončení zábalu následuje lymfatická masáž).
 
V zábalu setrváte 30 min. Poté se parafín jednoduše sloupne.
www.almea.cz