TĚKAVÉ LÁTKY ///////  konopípervitinheroinkokain, ÚVODLSDextázespeciality, 
 
  Těkavé látky (rozpouštědla) - toluen (techo, téčko)
účinky, dopady, rizika, prevence, popis techniky, foto 

  VZHLED  

  Různá rozpoštědla, ředidla (methylbenzen), lepidla s halucinogenními a omamnými účinky. Velikost jedné dávky 0,1 - 0,3 litru v případě tekutin, doba jejího účinku je 1 - 3 hodiny. Užívají se vdechováním výparů. Cena: viz nejbližší drogerie či barvy laky.   
       

 
zvětšit
 
 Vítáme brazové zdroje.

  ÚČINKY   
   
  Jednotlivé užití těkavých látek způsobuje stavy živých a barevných halucinací, často s mystickou náplní (kontakty s mimozemšťany, útočící příšery a podobně), stav obluzenosti. Ke konci intoxikace je člověk omámený, zpomalený, částečně mimo realitu. Dále má setřenou řeč, špatnou výslovnost. Z dechu je cítit použitá látka i několik hodin po jejím užití.


  DOJEZD A DOPADY  
    
  Abstinenční příznaky nejsou popisovány jednoznačně a mohou být u různých jedinců odlišné: bolesti hlavy, nevolnosti, nespavost nervozita přetrvávají obvykle kolem jednoho týdne.
  

  RIZIKA  
     
  Dlouhodobé užívání těkavých látek je mimořádně zničující a člověk se velmi rychle mění v trosku. Možná je to i proto, že tyto drogy nejsou finančně náročné a jsou snadno dostupné. Má zanedbaný zevnějšek a z oblečení jej provází neustálý zápach těkavých látek. Z rukávu či kapsy vyčuhující igelitový sáček a v tašce nebo batohu plechovka s ředidlem. Psychika je znatelně poškozená, osobnost je plochá bez zájmů a cílů s odbouranou výkonností. Velmi je poškozená paměť, takže se vyptává na totéž několikrát za sebou, často zapomíná dohodnuté věci, časy a podobně.
  Rizika při užívání: vznik závisloti, rozsáhlá poškození mozku, jater, sliznic dýchacích orgánů, při pravidelném užívání poškození paměti, velké riziko nechtěného předávkování (nelze určit množství účinné látky v jedné dávce) = zástava dechu a udušení. 
  

  PREVENCE (jiné alternativy) 


  Popis techniky