K - centrum asi povede policista

NOVÝ JIČÍN (ny) - Nynější příslušník policie nejspíše bude podle nepotvrzených informací od 1. června stát v čele novojičínského K-centra. Střídá Bronislavu Papákovou, jež byla k onomu datu odvolána.

K-centrum se zabývá sociální činností pro mládež, jeho náplní je především protidrogová prevence a pomoc drogově závislým. Papákovou 30. dubna odvolal vedoucí referátu sociálních věcí okresního úřadu, pod který "káčko" spadá, Zdislav Zima. "Vůbec nevím proč, důvody mi nesdělil. K 1. červnu jsem prostě odvolána. Ani nevím co se mnou pak bude," řekla zaskočená Papáková.

Podle jistého důvěryhodného zdroje by její místo měl zaujmout nynější policista Miroslav Parfajt. Zima tuto informaci nepotvrdil, ani nevyvrátil. "Teď vám k tomu nic neřeknu, protože ještě není prvního", uvedl stroze. Potvrdil pouze, že Papáková na svém postu končí.

Podle některých informací se K-centrum v poslední době zmítá ve velké krizi. Ze dvou sociálních pracovnic zůstala jedna, práce v terénu prakticky neexistuje. O tom, zda právě policista by měl být tím pravým na místě šéfa, ale odborníci pochybují. "Klient musí mít v K-centrum absolutní důvěru. Pokud tam přijde a uvidí policistu, pomyslí si jediné: je to past," poukázala například Veronika Zajícová z ostravského Street centra. "Už nikdy zařízení nezíská důvěru a ten člověk to navíc rozhlásí ostatním. Podle mne policista, byť bývalý, zaměstnaný v K-centru, je situace jdoucí proti účelům zařízení," dodala s tím, že negativní roli sehrává také nový protidrogový zákon, který přesně nestanoví povolené držení drogy. "Představitel represivní složky prostě nemá v zařízení preventivního charakteru místo," uzavřela. Samotný Parfajt nebyl do uzávěrky na okresním policejním ředitelství k zastižení.

Region, týdeník okresu Nový Jičín - 29. května 2001.