Lidé si na internetu mohou objednat bezplatné drogové aktuality
Zpravodajství ČTK (27. 3. 2002), autor: nam

PRAHA 27. března (ČTK) - Lidé si na internetu mohou objednat bezplatné zprávy o problematice drog. Drogové aktuality DRAK jim budou pravidelně přicházet na jejich e-mailovou adresu, sdělila dnes ČTK Olina Kudová z občanského sdružení Sananim, jež se 11. rokem zabývá prevencí a léčbou drogových závislostí.
"Službu poskytujeme od tohoto týdne, zájemci se mohou zaregistrovat na drogovém informačním serveru www.sananim.cz," upřesnila. Služba je určena odborníkům, kteří se problematikou drog přímo zabývají, ale i novinářům, učitelům, lékařům a nejširší veřejnosti.
"Cílem je šíření kvalitních a nezkreslených informací o drogách a všem, co s nimi souvisí," uvedla.
Sananim má na webových stránkách rovněž drogovou poradnu s adresou www.drogovaporadna.cz. Zájemci zde najdou řadu informací, například rady pro rodiče, informace o drogách, kontakty na odborná zařízení a seznam doporučené literatury. K dispozici je přehled všech dotazů a odpovědí z poradny.
Název Sananim vychází z latinského sanitas animae - zdraví duše. Sdružení provozuje v metropoli v Holešovicích K-centrum pro první kontakt s lidmi, kteří se setkali s drogou, a denní stacionář s ambulantní léčbou. Ve Vysočanech otevřelo doléčovací centrum a chráněné dílny. Má i dvě komunity v jižních Čechách: v Němčicích pro dlouhodobé uživatele drog a v Karlově pro mladší narkomany, kde se nyní léčí i matky s dětmi.