Milé děti, dívky a kluci, 

     věřím, že se vám velká dobrodružná hra Permoník líbila a že každý z vás si našel alespoň několik barevných kamínků, které jej obzvlášť zaujaly svou září a dopomohly odhalit vlastní inspiraci do dalšího života. 
     Svou zásluhou, při níž jste prokázali sílu, odvahu, kamarádství, citlivost, vnímavost a bystrost spolu s tvořivou fantazií, jste se stali nyní držiteli křišťálového kamene moudrosti, který v sobě skrývá pro vás to nejcennější… Připomínku na získanou zkušenost, že život lze prožívat naplno ve všech jeho dobrodružných oblastech poznání, a to za využití vlastních schopností a tvůrčích dovedností. 
     Pro ty z vás, kteří chtějí pokračovat a zapojit se ještě do hry, je přichystána možnost zúčastnit se další etapy, kdy je pro vás připraveno ještě jedno „Permoníkovo překvapení“. Vaším úkolem je zaslat Permoníkovi kupříkladu vámi namalovaný obrázek či pořízenou fotografii, napsanou povídku a nebo třeba jen dopis, kdy tvůrčím způsobem ztvárníte své zážitky ze hry, vyjádříte své životní představy a nebo sdělíte svá přání, co by pro vás měl Permoník připravit do příštího roku. 
     Své příspěvky můžete zasílat na Permoníkovu adresu, nejpozději však do pátku 18. listopadu, a k zaslanému příspěvku nezapomeňte uvést své jméno a příjmení spolu s adresou (jedná se o překvapení), popřípadě uveďte název vaší školy, která pomáhala s rozdáváním Permoníkových průvodních listin a plakátů. Případně uveďte jinou cestu, která vás přivedla k průvodní listině. 
     Přeji vám hodně tvůrčích představ do dalšího života a těším se na vaše příspěvky. 

     Váš Permoník 
     se svými strážci kamenů a asistenty.                                

 
  
     Adresa: 
    k rukám Permoníka 
    o.s. Prev-Centrum, Meziškolská 1120/2, Praha 6, PSČ: 169 00 

     Tel. na Permoníkovu asistentku: 777 161 133 
     Informace a fotografie ze hry naleznete na: www.kmen.info