ARCHIV /// ARCHIV /// ARCHIV /// ARCHIV /// ARCHIV /// ARCHIV /// ARCHIV /// ARCHIV

zpět na aktuální příspěvky 
Manipulační a demagogické techniky na konkrétním příkladu (!)   
Dokument “Vlastenecká Fronta proti drogám!” může posloužit jako studijní materiál, na kterém lze demonstrovat demagogii v praxi. (P. Hromada)
Vlastenecká Fronta proti drogám ! (?) 
Prevence a represe i nadále pokulhává a veřejně je dáván prostor individuím, která přímo nabádají k braní drog! A proto již po sedm let cítíme vlasteneckou povinnost upozornit na mnoho úmyslně opomíjených faktů okolo konopných i jiných drog!  
Demagogie je využívání zkreslených a zjednodušujících argumentů, jež působí zejména na city a předsudky, za účelem ovlivňování jednotlivců a skupin.  (jum)
ARGUMENTY aneb NE DROGOVÉ LIBERALIZAČNÍ LOBBY V ČR (?)  
JUDr. Jiří KOMOROUS - časopis Policista
Rození demokraté  
Reakce na článek "Boj o politický vliv".  
Uspořádat mezinárodní konferenci a nechtít tam žádné lidi, kteří nemají stejné názory jako pořadatelé, je pozoruhodné. (P. Hromada)
Boj o politický vliv  
Ministři začali podporovat radikální odpůrce drog. Souboj o přízeň politiků vládní strany vyhrálo sdružení, které neuznává léčbu narkomanů a žádá pro ně přísné tresty. (J. Kubita, L. Tvarůžková)
Buďme objektivní  
Děsivé! Kdo nefetuje, ztrácí na zajímavosti! (J. Jelínek)  
Drogově závislí nebudou mít v řadách policie už šanci... (R. Floriánová)
Kouzelný papírek  
Dobrovolně použila test, a tak jsme se doma ujistili o tom, že kouří marihuanu," svěřila se Blesku matka studentky gymnázia v Praze 4. (V. Staňa)  
"Důvěřuj a chemicky prověřuj", reakce (jum)
Sláva vítězům, čest poraženým  
Frajerem roku se stal minulý týden protidrogový odborník a bývalý náměstek libereckého primátora Jiří Vacek. (mc)
Ještě jednou papež  
Jedno z těchto zaklínadel - liberalizaci konzumace drog - použil ve svém projevu papež, aniž upřesnil význam tohoto slovního spojení.  (p.h.)
Když to řekne papež...  
Na rozdíl od vysokých politických činitelů, mezi něž s politováním řadím i vysoké církevní hodnostáře, si mohu ještě dovolit jasně vyjádřit svůj názor.  (jum)
Droga jako paklíč  
Velice výrazně mě ovlivnil jeden z posledních zážitků, kdy jsem ještě bral drogy. Vypadalo to pro mě, jako bych umřel, prožil jsem si něco zvláštního a je těžké popsat, co se tehdy událo. (h.p.)
Tělo nástrojem ducha  
Některé přírodní kultury věnovaly tělu zvláštní pozornost, ať již jako schránce nebo nástroji ducha či prostředku komunikace. Oslavovaly prostřednictvím těla krásu jako synonymum souznění, dokonalosti či božskosti. (jum)
Změny na obzoru?  
Po delším zvažování a v souvislostech s postupnými změnami, kterými prochází vládní protidrogová politika posledních let, začal jsem se ocitat ve stavu jakési rozpolcenosti, přičemž jsem průběžně hodnotil smysl své práce s problémovými uživateli návykových látek. (jum)
tiskové prohlášení 
 děkujeme za vaše příspěvky...